Nederland - 21 maart 2025 - Beursbrink
door AMY YASSIM

Ripple CEO kondigt einde juridische strijd aan

Ripple CEO Brad Garlinghouse heeft via een post op X aangekondigd dat de juridische strijd tussen Ripple en de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) is beëindigd. De zaak, die sinds 2020 liep, ging over de verkoop van XRP. Hierbij beschuldigde de SEC Ripple van het verkopen van ongeregistreerde effecten. Dit markeert een belangrijke stap in de verandering van het juridische landschap voor crypto-bedrijven in de VS.

—Lees ook: Makkelijkste manier om geld te verdienen met crypto

Na de aankondiging steeg de prijs van XRP met meer dan 8%, van $2,30 naar boven de $2,50, voordat het iets daalde.

In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Ripple:

— Ook de markt analyseren via TradingView grafieken? Check deze link! —

Prijsstijging van XRP na juridische overwinning

Direct na de aankondiging van Garlinghouse steeg de prijs van XRP. Volgens De Block Price Page werd de token verhandeld voor meer dan $2,50, een stijging die werd toegeschreven aan het beëindigen van de rechtszaak tegen Ripple.

Garlinghouse zelf zei:

“Het lijkt heel duidelijk dat deze zaak vanaf het begin gedoemd was.”

Het was de eerste grote aanval in de oorlog tegen crypto, waarmee hij de zaak als een pionier in de juridische strijd tegen de crypto-industrie beschouwde.

SEC’s veranderende houding tegenover crypto

Onder de nieuwe leiding van de SEC, na het vertrek van voormalig voorzitter Gary Gensler, lijkt de houding tegenover crypto te veranderen.

De SEC heeft onlangs meerdere crypto-zaken, zoals die tegen Coinbase en Kraken, laten vallen. Het richt zich nu meer op het heroverwegen van regelgeving voor de sector.

De aanpassing van het beleid zou kunnen betekenen dat de SEC crypto-bedrijven in de toekomst minder agressief aanpakt.

 —Lees ook: De explosiefste selectie crypto’s in de markt

 

Bron: The Block
Foto: iStock


Dit artikel is geen beleggingsadvies. Het is geen gepersonaliseerde aanbeveling. Het bevat algemene informatie, op basis waarvan u (op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen rekening en risico) beslissingen kunt nemen. BeursBrink raadt u aan om zelf advies in te winnen bij derden.

Tenzij anders vermeld, zullen wij dit artikel niet actualiseren. Het kan dus goed zijn dat de inhoud van dit artikel bij latere lezing is achterhaald door de actualiteiten en de ontwikkelingen. Het kan ook zijn dat met een bepaald aspect in het artikel geen rekening is gehouden. Hoewel BeursBrink zorgvuldigheid betracht, kan het ook voorkomen dat er onvolkomenheden in het artikel staan.
U bent zelf verantwoordelijk voor uw beleggingsbeslissing(en).Aan het rapport en de inhoud ervan kunnen ook geen rechten worden ontleend. Het artikel is gebaseerd op aannames en vormt geen enkele garantie voor een bepaalde ontwikkeling of resultaat. BeursBrink is nooit aansprakelijk voor gebruik van dit artikel of de daarin opgenomen informatie.
Beleggen brengt grote risico’s en kosten met zich mee. U kunt uw inleg of een deel ervan verliezen. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In zijn algemeenheid wijst BeursBrink erop dat het niet verstandig is om te beleggen met geld wat u nodig heeft om te kunnen voorzien in uw dagelijkse voorzieningen. In het verleden behaalde resultaten bieden voorts geen garantie voor de toekomst.
BeursBrink is niet verantwoordelijk voor de inhoud en/of juistheid van teksten, afbeeldingen of hyperlinks die door derden worden geplaatst in het artikel. Evenmin is BeursBrink verantwoordelijk voor informatie en/of berichten die door gebruikers van het artikel via internet verzonden worden.
Gerelateerd
E-mail icon

Aandelen nieuws Nederland

Meld je nu aan en ontvang gratis updates over aandelennieuws uit Nederland

Abonneer
Laat het weten als er
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

We vinden het jammer dat u stopt...

Weet u zeker dat u uw BeursBits-abonnement wilt stopzetten? Door hieronder op Stopzetten te drukken, maak u uw opzegging definitief.