K33 Research verwacht dat nieuwe spot-ETF’s voor altcoins zoals Solana en Litecoin in de VS aantrekkelijke long/short-strategieën mogelijk maken. Tegelijkertijd start K33 een aandelenuitgifte om minimaal $8,9 miljoen op te halen, waarmee het bedrijf zijn doel van 1.000 BTC in de bedrijfsreserve wil realiseren. CEO Torbjørn Bull Jenssen benadrukt dat bitcoin volgens hen de kern wordt van de wereldwijde financiële toekomst.
— Lees ook: De handleiding over aandelen kopen —
De Amerikaanse toezichthouder SEC vraagt om stakingtaal in ETF-aanvragen, wat duidt op groeiende betrokkenheid en mogelijke goedkeuringen.
Acht partijen hebben een aanvraag ingediend voor een spot Solana-ETF. De SEC vraagt hen om staking op te nemen in hun aanvraag, wat wijst op toenemende betrokkenheid van toezichthouders. Dit vergroot de kans dat staking onderdeel wordt van zowel Ethereum- als Solana-ETF’s.
Solana lijkt aantrekkelijker dan Litecoin als ETF. De Solana Trust van Grayscale heeft nooit met korting verhandeld en bezit weinig SOL. Daarentegen wordt de Litecoin Trust vaak met korting verhandeld en bezit een groter deel van de LTC-markt, wat risico’s vergroot bij een ETF-lancering.
K33 begon woensdag met een gerichte aandelenuitgifte, tegen SEK 0,1036 per aandeel, met als doel minimaal SEK 85 miljoen ($8,9 miljoen) op te halen.
Dit kapitaal wordt ingezet voor de aankoop van bitcoin, onderdeel van het streven om 1.000 BTC (ruim $105 miljoen) aan te houden in de bedrijfsreserve. Sinds de start van hun bitcoinstrategie op 28 mei kocht K33 al 25 BTC voor in totaal ongeveer $2,6 miljoen.
K33 wil met deze strategie operationele schaalvoordelen, hogere marges en nieuwe producten ontwikkelen.
Volgens CEO Jenssen wordt bitcoin de best presterende asset in de komende jaren. Door bitcoin direct aan te houden, creëert K33 blootstelling aan prijsschommelingen en synergieën met de brokeractiviteiten.
— Lees ook: Zó investeer je in hoge dividendaandelen—
Bron: The Block
Foto: iStock
Dit artikel is geen beleggingsadvies. Het is geen gepersonaliseerde aanbeveling. Het bevat algemene informatie, op basis waarvan u (op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen rekening en risico) beslissingen kunt nemen. BeursBrink raadt u aan om zelf advies in te winnen bij derden.
Tenzij anders vermeld, zullen wij dit artikel niet actualiseren. Het kan dus goed zijn dat de inhoud van dit artikel bij latere lezing is achterhaald door de actualiteiten en de ontwikkelingen. Het kan ook zijn dat met een bepaald aspect in het artikel geen rekening is gehouden. Hoewel BeursBrink zorgvuldigheid betracht, kan het ook voorkomen dat er onvolkomenheden in het artikel staan.
U bent zelf verantwoordelijk voor uw beleggingsbeslissing(en).Aan het rapport en de inhoud ervan kunnen ook geen rechten worden ontleend. Het artikel is gebaseerd op aannames en vormt geen enkele garantie voor een bepaalde ontwikkeling of resultaat. BeursBrink is nooit aansprakelijk voor gebruik van dit artikel of de daarin opgenomen informatie.
Beleggen brengt grote risico’s en kosten met zich mee. U kunt uw inleg of een deel ervan verliezen. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In zijn algemeenheid wijst BeursBrink erop dat het niet verstandig is om te beleggen met geld wat u nodig heeft om te kunnen voorzien in uw dagelijkse voorzieningen. In het verleden behaalde resultaten bieden voorts geen garantie voor de toekomst.
BeursBrink is niet verantwoordelijk voor de inhoud en/of juistheid van teksten, afbeeldingen of hyperlinks die door derden worden geplaatst in het artikel. Evenmin is BeursBrink verantwoordelijk voor informatie en/of berichten die door gebruikers van het artikel via internet verzonden worden.
Meld je nu aan en ontvang gratis updates over aandelennieuws uit Nederland
Weet u zeker dat u uw BeursBits-abonnement wilt stopzetten? Door hieronder op Stopzetten te drukken, maak u uw opzegging definitief.