HSBC, Europa’s grootste bank, kondigde een aandeleninkoop van $2 miljard aan na een winststijging van 6,5%. De winst lag net onder de LSEG-ramingen, maar was hoger dan de eigen schatting van de bank. HSBC zet daarnaast in op kostenbesparingen en een reorganisatie.
—Lees ook: Beleggen volgens Einstein’s 8ste wereldwonder —
De aandeleninkoop wordt naar verwachting afgerond in het eerste kwartaal van 2025. In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van HSBC:
— Ook de markt analyseren via TradingView grafieken? Check deze link! —
De kwartaalwinst verdubbelde bijna tot $2,3 miljard, terwijl de omzet met 11% daalde. Vorig jaar drukte een afschrijving van $3 miljard het resultaat.
Ondanks de lichte misser ten opzichte van de LSEG-ramingen, overtrof de jaarwinst de eigen consensus van de bank. HSBC wil daarnaast $1,5 miljard per jaar besparen tegen 2026.
CEO Georges Elhedery zei het volgende over HSBC’s toekomst:
“HSBC wil een eenvoudigere, wendbare en gefocuste bank creëren door vier duidelijk gescheiden bedrijfsunits op te zetten en de strategie hierop af te stemmen.”
HSBC wil de kosten jaarlijks met $1,5 miljard verlagen tegen eind 2026. Een reorganisatie moet bijdragen aan besparingen van $300 miljoen in 2025.
Daarnaast ontsloeg HSBC ongeveer 40 investment bankers in Hongkong, met name in de M&A- en vastgoedsector. Dit volgt op een eerder aangekondigde strategiewijziging, waarbij de bank haar activiteiten herstructureert in vier aparte divisies.
— Lees ook: De handleiding over aandelen kopen —
Bron: CNBC
Foto: iStock
Dit artikel is geen beleggingsadvies. Het is geen gepersonaliseerde aanbeveling. Het bevat algemene informatie, op basis waarvan u (op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen rekening en risico) beslissingen kunt nemen. BeursBrink raadt u aan om zelf advies in te winnen bij derden.
Meld je nu aan en ontvang gratis updates over aandelennieuws uit Nederland
Weet u zeker dat u uw BeursBits-abonnement wilt stopzetten? Door hieronder op Stopzetten te drukken, maak u uw opzegging definitief.