Donald Trump heeft aangekondigd nieuwe invoerheffingen van 25% op staal en aluminium in te voeren. De VS zou op de lange termijn kunnen profiteren van extra investeringen in de metaalindustrie. Landen zoals Canada, Mexico, Duitsland en Aziatische exporteurs zullen echter waarschijnlijk negatieve effecten ervaren.
—Lees ook: Winstgevende mijnbouwaandelen hier —
De nieuwe heffingen zouden vooral schadelijk zijn voor landen die veel staal en aluminium naar de VS exporteren, zoals Canada, Mexico en Duitsland.
Zuid-Korea, Vietnam en Japan behoren eveneens tot de grootste verliezers van de invoertarieven. Taiwan en Vietnam zagen in 2024 een forse stijging in hun staalexport naar de VS, wat mogelijk gevolgen heeft voor de leveringen in de toekomst:
James Campbell, analist bij CRU, zei dat de VS op korte termijn mogelijk minder vraag zullen ervaren door de hogere tarieven. Hij voegde echter toe dat er op langere termijn een “toename van investeringen” te verwachten is. Campbell zei:
“Sinds de eerste heffingen in 2018 hebben we investeringen in de staal- en aluminiumsector zien stijgen.”
—Lees ook: Beleggen volgens Einstein’s 8ste wereldwonder —
Bron: CNBC
Foto: iStock
Dit artikel is geen beleggingsadvies. Het is geen gepersonaliseerde aanbeveling. Het bevat algemene informatie, op basis waarvan u (op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen rekening en risico) beslissingen kunt nemen. BeursBrink raadt u aan om zelf advies in te winnen bij derden.
Meld je nu aan en ontvang gratis updates over aandelennieuws uit Nederland
Weet u zeker dat u uw BeursBits-abonnement wilt stopzetten? Door hieronder op Stopzetten te drukken, maak u uw opzegging definitief.