Home Depot heeft in het tweede kwartaal zowel de winst- als omzetverwachtingen van Wall Street gemist, voor het eerst sinds 2014 op beide fronten. Toch handhaaft de grootste Amerikaanse doe-het-zelfketen zijn prognose voor dit boekjaar: een omzetgroei van 2,8% en een stijging van de vergelijkbare verkopen met circa 1%.
—Lees ook: Investeren in grote bedrijven van morgen —
In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Home Depot:
— Ook de markt analyseren via TradingView grafieken? Check deze link! —
In het kwartaal tot 3 augustus boekte Home Depot een omzet van $45,28 miljard, tegenover $45,36 miljard verwacht.
CFO Richard McPhail sprak over een “deferral mindset” bij huiseigenaren, die sinds midden 2023 investeringen uitstellen.
Toch zijn er tekenen van herstel: transacties boven $1.000 namen met 2,6% toe en de vergelijkbare verkopen groeiden in juli met 3,3%.
Bovendien zagen 12 van de 16 productcategorieën een omzetstijging en verbeterden de maandelijkse trends door het kwartaal heen.
Home Depot rekent in zijn vooruitzichten niet op renteverlagingen door de Federal Reserve. McPhail zei:
“We embedden geen verandering in het renteklimaat of de vraag naar grote projecten.”
Vorig jaar werd SRS Distribution voor $18,25 miljard overgenomen en in juni kondigde het een deal van $4,3 miljard voor GMS aan.
Met deze strategische uitbreiding komt inmiddels 55% van de omzet van professionals, tegenover 45% van doe-het-zelfklanten.
—Lees ook: Beleggen volgens Einstein’s 8ste wereldwonder —
Bron: CNBC
Foto: iStock
Dit artikel is geen beleggingsadvies. Het is geen gepersonaliseerde aanbeveling. Het bevat algemene informatie, op basis waarvan u (op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen rekening en risico) beslissingen kunt nemen. BeursBrink raadt u aan om zelf advies in te winnen bij derden.
Tenzij anders vermeld, zullen wij dit artikel niet actualiseren. Het kan dus goed zijn dat de inhoud van dit artikel bij latere lezing is achterhaald door de actualiteiten en de ontwikkelingen. Het kan ook zijn dat met een bepaald aspect in het artikel geen rekening is gehouden. Hoewel BeursBrink zorgvuldigheid betracht, kan het ook voorkomen dat er onvolkomenheden in het artikel staan.
U bent zelf verantwoordelijk voor uw beleggingsbeslissing(en).Aan het rapport en de inhoud ervan kunnen ook geen rechten worden ontleend. Het artikel is gebaseerd op aannames en vormt geen enkele garantie voor een bepaalde ontwikkeling of resultaat. BeursBrink is nooit aansprakelijk voor gebruik van dit artikel of de daarin opgenomen informatie.
Beleggen brengt grote risico’s en kosten met zich mee. U kunt uw inleg of een deel ervan verliezen. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In zijn algemeenheid wijst BeursBrink erop dat het niet verstandig is om te beleggen met geld wat u nodig heeft om te kunnen voorzien in uw dagelijkse voorzieningen. In het verleden behaalde resultaten bieden voorts geen garantie voor de toekomst.
BeursBrink is niet verantwoordelijk voor de inhoud en/of juistheid van teksten, afbeeldingen of hyperlinks die door derden worden geplaatst in het artikel. Evenmin is BeursBrink verantwoordelijk voor informatie en/of berichten die door gebruikers van het artikel via internet verzonden worden.
Meld je nu aan en ontvang gratis updates over aandelennieuws uit Nederland
Weet u zeker dat u uw BeursBits-abonnement wilt stopzetten? Door hieronder op Stopzetten te drukken, maak u uw opzegging definitief.